Wyznaczamy gęstość substancji

Determining the density of substances

Temat „Wyznaczanie gęstości substancji” nie brzmi jak dobra zabawa, trzeba to przyznać.

Jednak na dzisiejszej lekcji chemii uczniowie klasy 7a bawili się świetnie! 

Młodzież miała okazję samodzielnie przygotować roztwory soli o różnym stężeniu i doświadczalnie sprawdzić, że różnią się one gęstością. Dodatek barwników z kolorowej bibuły ułatwił obserwacje i wysnuwanie wniosków.

No i zdecydowanie zapewnił końcowy „efekt WOW”!

The topic „Determining the density of substances” does not sound like fun, you have to admit it.

However, in today’s chemistry lesson, the 7th graders  had a great time!

They had an opportunity for preparing salt solutions of various concentration and checking the difference in their densities on their own. The addition of dyes from colored paper facilitated observation and drawing conclusions.

And it definitely provided the final „WOW effect”!

Wszystkie zdjęcia z zajęć znajdują się w linku poniżej.