Zielona szkoła we Włoszech.

School trip to Italy.

W dniach 6 – 13 września uczniowie Regent College uczestniczyli w wycieczce do Włoch w okolice Triestu.

W trakcie pobytu na przepięknym kempingu Mare Pineta położonym nad Adriatykiem odwiedzili także jaskinię Grotta Gigante, Wenecję, Triest oraz odwiedzili szkołę UWC Adriatic.

Poniżej znajdują się linki do galerii zdjęć z poszczególnych dni pobytu, umieszczone w aplikacji Flickr. Zdjęcia są w oryginalnej wielkości i można je pobierać.

Pierwszy dzień pobytu to przyjazd do Sistiany, zapoznanie się z obiektem, spacer ścieżką Rilkiego oraz kąpiel w Adriatyku.

Drugiego dnia odwiedziliśmy największą udostępnioną dla turystów jaskinię w Europie – Grotta Gigante.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do centrum handlowego w Trieście, ale nie pokaże zdjęć z robienia zakupów. Po powrocie kąpiele w basenach a wieczorem zajęcia integracyjne.

Czwarty dzień spędziliśmy w Wenecji. Popłynęliśmy tam tramwajem wodnym z Punta Sabbioni. Po powrocie czekała na nas pyszna pizza z pieca na drewno.

Piąty upalny dzień spędziliśmy w basenach, na plaży i mieliśmy dużo wolnego czasu tylko dla siebie.

Szósty dzień to dzień odjazdu, ale przed odjazdem odwiedziliśmy Szkołę Zjednoczonego Świata – UWC Adriatic.

Spotkanie z Panem Ogjenem Dedadic, który opowiedział nam o szkole UWC Adriatic w Duino.