Zielona szkoła we Włoszech

School trip to Italy

W dniach 6 – 13 września 2019 r. szkoła organizuje wyjazd na tzw. „zieloną szkołę” do Sistiany k. Triestu we Włoszech. Oferta skierowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc (50 uczniów) pierwszeństwo przy zapisie maja uczennice i uczniowie klasy V, VI i VII szkoły podstawowej. Więcej o informacji o kempingu znajdą Państwo na dole strony.

Program wyjazdu:

 • 6.09.2019 – przejazd autokarem na trasie Elbląg – Camping Mare Pineta
 • 7.09 – zakwaterowanie na kempingu, czas wolny, korzystanie z atrakcji kempingu i miasteczka,
 • 8.09 – odwiedziny szkoły UWC Adriatic, czas wolny, korzystanie z atrakcji kempingu i miasteczka,
 • 9.09 – zwiedzanie Triestu oraz eksploracja największej jaskini w Europie – Grotta Gigante, czas wolny, korzystanie z atrakcji kempingu i miasteczka,
 • 10.09 – czas wolny, korzystanie z atrakcji kempingu i miasteczka,
 • 11.09 – wycieczka do Wenecji,
 • 12.09 – wykwaterowanie oraz wyjazd do Elbląga
 • 13.09 – przyjazd w godzinach popołudniowych do Elbląga.

Cena na jednego ucznia wynosi 1480 zł i zawiera:

 • przejazd na trasie Elbląg-Triest-Elbląg
 • zakwaterowanie w domkach 4 osobowych Blue Romantic
 • wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja,
 • bilet do jaskini Grotta Gigante,
 • bilet na tramwaj wodny z Punta Sabione do Wenecji na plac św. Marka,
 • opłatę klimatyczną,
 • ubezpieczenie.

Formularz zgłoszeniowy – Application form.

Between 6th and 13th of September 2019 our school is organising a trip to Sistiana – Triest in Italy. The offer is aimed at all our students but due to a limited number of places available the priority is given to our grade 5, 6 and 7 pupils.

Trip plan:

 • 6.09.2019 – traveling by coach from Elbląg to Camping Mare Pineta
 • 7.09 – arriving at the camping, free time in the camping and the village,
 • 8.09 – visit to UWC Adriatic school, free time, free time in the camping and the village,
 • 9.09 – Triest tour – visiting the biggest cave in Europe – Grotta Gigante, free time in the camping and the village,
 • 10.09 – free time in the camping and the village,
 • 11.09 – trip to Venice
 • 12.09 – check out and journey to Elbląga
 • 13.09 – arrival to Elbląg in the afternoon

The price per student is 1480 PLN and includes:

 • ride on the route Elblag-Trest_Elbląg,
 • accomodation in 4-person camping houses ” Blue Romantic”
 • meals: brealfast and dinner,
 • entry ticket to Grotta Gigante,
 • water tram from Punta Sabione to Venice (St Mark’s Square),
 • tourist fee,
 • insurance.

Camping Village Mare Pineta położony jest w miejscowości Sistiana – Duino Aurisina, z której rozciąga się przepiękny panoramiczny widok na zatokę Sistiana i Triest. Ośrodek oferuje wypoczynek zarówno na przestronnych placach kempingowych w sektorze kemping jak również w komfortowych mobile home wyposażonych w klimatyzacje i telewizje satelitarną w sektorze village. Żwirowo-piaszczysta plaża znajduje się zaledwie w odległość 3 minut od resortu i można na nią dojechać ciuchcią, która jest do dyspozycji gości.


Camping Village Mare Pineta i Zatoka Sistiana. 

Na terenie ośrodka obok restauracji i baru znajdują się baseny dla dorosłych i dzieci oraz serwis łóżek i parasoli. W restauracji na tarasie nad samym basenem można delektować się wykwintną kuchnią tego regionu, zjeść pizzę z pieca na drewno, a popijając schodzony aperitif w barze można podziwiać prastary szlak Rilke biegnący wzdłuż klifu oraz wspaniałą panoramę zatoki Triestu. Dla wszystkich wielbicieli sportów na terenie Campingu Village Mare Pineta znajdują się korty tenisowe, boisko do gry w piłkę, koszykówkę, siatkówkę, siłownia a dla najmłodszych wspaniały plac zabaw z licznymi atrakcjami. Nad dobrym samopoczuciem gości czuwa ekipa animatorów, która organizuje liczne zabawy i spektakle zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po terenie kempingu.


Warunki zakwaterowania.

Uczniowie będą mieszkać w 4 osoby w 6 osobowych domkach kempingowych mobile home Blu Romantic. Powierzchnia użytkowa domku wynosi 24 m2. W skład domku wchodzą:

 • dwie sypialnie (jedna z trzema łóżkami i jedna z łóżkiem podwójnym)
 • jadalnia z kuchnią, wyposażona w lodówkę, kanapę, telewizor z tv sat i kompletem naczyń,
 • WC,
 • toaleta z prysznicem.
Plan kempingu Mare Pineta. Poniżej zdjęcia domków Blu Romantic.

Wyżywienie.

Uczniowie będą stołowani w restauracji znajdującej się na terenie kempingu. Wyżywienie obejmować będzie:

 • śniadanie,
 • obiadokolację.