Congratulations!

Kochani, YOU DID IT! Gratulujemy wszystkim naszym uczniom i nauczycielom ogromu osiągnięć i znakomitych wyników w nauce będących efektem wytężonej pracy w kończącym się dziś roku szkolnym. Żegnamy dziś z łezką w oku absolwentów klas 8 i ostatnich klas gimnazjum – życzymy Wam jak najpomyślniejszych wiatrów. Wszystkim naszym uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły wspaniałych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!!!

YOU DID IT! Big congratulations to all our students and teachers for the achievements and fantastic grades which prove how hard you have worked over the last school year. Shading a tear, we say goodbye today to students graduating from our primary school and gymnasium – we wish you plain sailing for your educational future. To all our students, parents and all school staff we wish the most wonderful holiday time. See you in September.

Have a good and safe vacation !!!