Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Dziecka!

Happy Children’s Day!

Wszystkim dzieciom – dużym i tym prawie dorosłym – od pierwszej klasy szkoły podstawowej po ostatnią szkoły średniej, życzymy wspaniałego Dnia Dziecka. Niech ten dzień mija Wam pod znakiem uśmiechu, radości, zabawy i miłości.

To all the children – big and small – from the first grade of primary school to the last years of high school – we wish a wonderful Children’s Day. Let this day be filled with laughter, fun and love.

W Regencie Dzień Rodziny i Dziecka świętowaliśmy już od zeszłego tygodnia – rodzinnym piknikiem w Bażantarni dla klas 1-3, lodami na Starym Mieście i rejsem statkiem Elwinga dla klas 4-7 oraz słodkościami dla starszych…

In Regent we’ve been celebrating the Family and Children’s Day since last week – with a Family Picnic in Bażantarnia for grade 1-3 children, ice-cream in the Old Town and a cruise along the Elbląg Canal for grades 4-7 and some goodies for the older ones as well…