Kolejny sukces na Konkursie Rachmistrzów

W dniu 25 kwietnia odbył się w Sztumskim Centrum Kultury finał Konkursu Rachmistrzów 2018/2019, zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Sztumie. Jechaliśmy w tym roku z nadziejami, ale też obciążeni bardzo dobrym wynikiem jaki uzyskała nasza drużyna w roku ubiegły. Obawy okazały się niepotrzebne. Wróciliśmy z tarczą.

Zobacz artykuł z ubiegłorocznej edycji

W trakcie szkolnych eliminacji, w których brało udział ponad 900 uczniów 7 klas szkół podstawowych z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, wyłoniono 43, którzy zostali zakwalifikowani do finału konkursu. Uczniowie biorący udział w konkursie muszą wykazać się bardzo dobrą znajomością matematyki, wiedzą o polskim systemie bankowych i produktach bankowych oferowanych przez organizatora konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie 7 klasy:

  • Amelia Stybel,
  • Jakub Sienkiewicz,
  • Jan Mytych.

Konkurs składał się z 2 etapów.

W pierwszym uczestnicy odpowiadali na 20 pytań. Konkurs prowadzony był elektronicznie a uczniowie odpowiadali na pytania z 4 odpowiedziami za pomocą tabletów. Za każdą prawidłową odpowiedź mogli otrzymać do 100 punktów (liczba punktów zmniejszała się z upływem czasu), a za każdą złą mogli mieć odjęte tyle samo. Czas odpowiedzi był ograniczony do 30 sekund. Widownia na bieżąco widziała, kto jaką dał odpowiedź i które miejsce zajmuje uczestnik po kolejnym pytaniu. Było wiele emocji, a wszystko to rozgrywało się w atmosferze eliminacji telewizyjnych „Milionerów”.

Wyniki I etapu.

Po pierwszym etapie prowadzili nasi uczniowie Jakub Sienkiewicz i Janek Mytych, a Amelia zajmowała 5 miejsce.

Drugi etap to 6 pytań, 3 minuty na odpowiedź i 300 punktów do zdobycia lub stracenia za każde pytanie. W tym etapie należało wykonać szereg działań matematycznych, a zadania były bardzo trudne. W drugim etapie Jakub zajął 6 a Janek 7 miejsce.

Wyniki II etapu.

Po zsumowaniu punktów z I i II etapu okazało się, iż Jakub zdobył ich najwięcej, Janek miał 4 lokatę a Amelia 8. Konkurs jednak dodatkowo premiował 200 punktami tych uczestników, którzy mieli założone konto w banku organizatora. Nasi reprezentanci ich nie mieli, co spowodowało, że ostatecznie Jakub Sienkiewicz zajął 2 miejsce, Janek 5, a Amelia 9.

Uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu bardzo dziękujemy.