Happy Easter!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Naszym uczniom i rodzicom naszych uczniów, naszym nauczycielom i pracownikom oraz wszystkim tym, z których ścieżkami nasze ścieżki się schodzą, życzymy spokojnych i radosnych chwil w tym wielkanocnym czasie. Tradycyjnie również życzymy Wam smacznego śniadania w rodzinnej atmosferze i mokrego dyngusa. Niechaj te Święta napełnią nas wszystkich nadzieją, zainspirują do refleksji i otworzą umysły i serca na to, co w naszym życiu możemy poprawić.   

To all our students,their parents, our teachers and staff members, and to all those with whom we cross our ways, we wish peaceful and happy Easter time. In line with the Polish tradition, we wish you also good Easter breakfast, enjoyable time with you family and wet śmigus-dyngus! Let this Easter time fill us all with hope and reflection and enable us to open our minds and hearts to see clearly what we can improve in.